Devátý stroj HOMAG do firmy INTEX

Devátý stroj HOMAG do firmy INTEX

Lidové truhlářské družstvo bylo založeno sloučením několika truhlářů po druhé světové válce. Roku 1956 bylo sloučeno pod družstvo Stavba Havlíčkův Brod a v roce 1990 bylo transformováno na firmu INTEX v.d. Hlavní náplní se stala zakázková výroba vysoce kvalitního dřevěného, čalouněného i kovového nábytku. Od počátku 90.let výrobní komplex prochází neustálou modernizací s cílem umožnit klientům co největší volnost při návrhu. Firma disponuje výrobní kapacitou okolo 70 pracovníků a obratem s 80 mil./ročně. Po více než 20.leté historii společnost realizovala několik desítek velmi náročných realizací. Ať se již jednalo o hotelové komplexy, byty či rodinné domy. Naprostá většina klientů se vrací a společností Intex spolupracuje dlouhodobě.

Majitelé firmy INTEX z Ledče nad Sázavou., Ing. Smejkal st. a Ing. Smejkal ml. se rozhodli navýšit kapacitu obrábění nábytkových dílců a pořízením vrtacích CNC center. Po úvaze a debatách s našimi specialisty padla volba na dvě neprodávanější vertikální CNC stroje na trhu od firmy HOMAG - DRILLTEQ V-200 a DRILLTEQ V-500. Obě CNC ve svém konceptu šetří spoustu místa, ale hlavně drží vysoký výkon všech CNC od firmy HOMAG. Oba stoje jsou díky svým výbavám velice lehké na ovládání, což v praxi znamená, že již po krátkém zaškolení jsou stroje schopni ovládat noví zaměstnanci a jejich zkušenější kolegové se tak mohou plně soustředit na výrobu na třech složitějších CNC, které firma využívá pro 4 resp. 5-osé obrábění.

Ve firmě INTEX  je v provozu již 9 strojů HOMAG. Tím však investice do strojového parku neskončí - již na jaře přibude nová velkoplošná pila, pila, která nahradí nižší řadu a poskytne vyšší řezný výkon a zároveň, díky snažšímu ovládaní a učínějšímu odsávání, vyšší komfort obsluze tohoto stroje.

Děkujeme firmě INTEX a přejeme mnoho štěstí v podnikání!