Barbaric

Země původu: Rakousko
Specializace: Stroje pro výrobu nábytku
Web: www.barbaric.at


BARBARIC – zdvihací technologie prověřená časem.

Barbaric je rakouská celosvětově známa společnost a to především díky chytrým zdvihacím systémům speciálně vyrobeným pro manipulaci s dřevem, sklem a dalšími materiály. Díky inovativnímu přístupu si Barbaric během let získal pozici světového lídra v tomto odvětví a nabízí celou řadu manipulátorů – od jednoduchých ručních, až po složité automatické systémy.

Společnost založil Stefan Barbaric v roce 1995, když začal vyvíjet ruční vakuový zdvihací systém, aby zvládl manipulaci s těžkým zbožím. Již v roce 1996 se firma přesunula do rakouského Linze, kde se rozšiřuje a modernizuje do dnes.

V dalších letech se Barbaric vyvinul v mezinárodní společnost – začal exportovat do Evropy, Austrálie a Severní a Jižní Ameriky. Díky neustálé chuti inovovat a vyvíjet nové produkty firma získala také několik ocenění – Držitel Rakouské ceny za inovaci nebo Cena Pegasus.

Společnost v roce 2016 postavila kompletně nové sídlo a moderní výrobní závod v Linzi, kde zaměstnává přes 50 zaměstnanců. Barbaric také otevírá pobočku v Raleigh (USA), aby mohla svým zákazníkům v Americe nabídnou lepší služby a podporu.