ROBLAND uvedl novou řadu formátovacích pil – generace Z

ROBLAND SIGMA, Z3200 nebo NZ3200 – možná vlastníte některou z těchto pil belgického výrobce. Není čas zapřemýšlet a vyměnit starou za novou? EPIMEX přichází s novou řadou pil ROBLAND Z která nahrazuje tradiční a dobře známé modely!

EPIMEX každý rok v ČR prodá více než 100 kusů formátovacích pil ROBLAND. Jejich kvalita a přesnost již přesvědčila nejednoho truhláře. Pily mají moderní robustní ocelovou konstrukci stojanu, velký litinový stůl a nově i hlavní pilový agregát z šedé litiny uložený na robustních půlměsících. Pohyblivé části formátovacího vozíku z válcovaného hliníkového profilu a zesílené stěny zaručují vyšší tuhost, maximální přesnost řezů a dlouhou životnost.

A jak vypadají nové řady z hlediska vlastností a čísel?

ŘADA Z400

Inovovaná pila s ručním naklápěním a zdviháním pilové jednotky. Výrobce nabízí možnost dovybavení digitálním odečítáním polohy podélného i příčného pravítka a široký výběr dalších příslušenství. Model Z400 EL je také standardně dodáván s elektromotorickým zdviháním a naklápěním pilové jednotky. Výkon hlavního motoru je u všech modelů v řadě Z400 na hodnotě 5,5 kW.

ŘADA Z500 

Typ Z500 se hodí pro přesné formátování plošného materiálu i masivu. Pila disponuje prořezem až 175 mm a litinovou pilovou jednotkou uloženou v půlměsících. Ve verzi Z500 EL opět nabízí elektromotorické zdvihání a naklápění pilové jednotky a to při zachování různých výbavových doplňků.