Novinky

 • Pan Chroust a jeho nové vertikální CNC

  Vertikální CNC jako skvělý doplněk ke klasickému portálovému stroji

  Pondělí, 2 května, 2022

  Michal Chroust, majitel společnosti Truhlářství Chroust, dlouhodobě využívá přednosti portálového CNC. Pro lehčí frézovací operace a vrtání však mnohdy stačí stroj postavený na jednodušším základu, čímž může zákazník odlehčit velkému CNC a využívat ho opravdu při operacích, které si jeho obrovské možnosti užití žádají.

  Pokračovat ve čtení
 • Rozdrťte vysoké ceny za energii

  Pondělí, 25 dubna, 2022

  Náklady na výrobu stoupají. Rostou ceny materiálu, ceny za energie, ceny za lidské zdroje. Všechny tyto položky musí výrobce logicky promítnout také do výsledné ceny produktů. Jsou však i místa, kde se dá ve výrobě ušetřit. Odpad. Fenomén poslední doby. Slabé místo mnoha provozů.

  Pokračovat ve čtení
 • Světová premiéra nového CNC DRILLTEQ V-310 se blíží!

  Čtvrtek, 21 dubna, 2022

  premiéru multifunkčního CNC DRILLTEQ V-310. Široké spektrum funkcí při zastavění co nejmenšího prostoru byl hlavním cílem vývoje tohoto nového stroje. Na pouhých 11 m² nabídne DRILLTEQ V-310 ještě více vrtání, více drážkování a frézování než jakýkoliv stroj předtím.

  Pokračovat ve čtení
 • Hledá se nejstarší olepovačka HOMAG!

  Čtvrtek, 31 března, 2022

  Náhoda je náhoda. Nejste to právě vy, kdo má v dílně funkční olepovačku HOMAG nebo BRANDT, která už leccos pamatuje? Pokud ano, zašlete nám fotku, ideálně i se zaměstnanci a několik vět o tom, jak jste stroj získali a jak jste na něm pracovali. A přiložte také fotku výrobního štítku!

  Pokračovat ve čtení
 • Pily ROBLAND řady Z se stávají ověřenou klasikou českých dílen!

  Úterý, 8 března, 2022

  Je to pouze tři roky co tradiční belgická firma ROBLAND uvedla novou řadu pil. Řada Z, kterou reprezentují jak plně manuální modely, tak i pokročilé modely se základy NC řízení, se rychle stala ověřenou klasikou v českých dílnách. Během té to doby se v ČR prodalo více než 100 kusů některého z modelů této řady!

  Pokračovat ve čtení
 • duha interier

  Rodinná firma z Pavlic konkuruje obchodním řetězcům

  Čtvrtek, 3 března, 2022

  Konkurovat mnohem větším a silnějším firmám nejde bez inovací. Stále větší poptávka v oblasti formátovaní nábytkových dílců si říká o řešení, které vydrží delší dobu, udrží 100 % kvalitu a to při již zmíněné větší kvantitě.

  Pokračovat ve čtení
 • Klasická pila ROBLAND do rodinné dílny pana Žáka

  Pondělí, 28 února, 2022

  V roce 1991 pan Jozef Žák a jeho syn zakládali první výrobu, ve které nyní Marek Žák úspěšně pokračuje. Za více než 30 let podnikání v truhlařině nasbíráte nepřeberné množství zkušeností a zážitků, které Vám vypěstují poměrně jasné nároky na kvalitu výstupních výrobků, ale i na kvalitu strojů, se kterými každý den přicházíte do kontaktu.

  Pokračovat ve čtení
 • Stolařství Mičík. V dílně jako doma.

  Pátek, 11 února, 2022

  Bývalý špejchar na okraji obce Koryčany na jehož štítu vyčnívá nápis STOLAŘSTVÍ MIČÍK slouží panu Mičíkovi nejenom jako krásná dílna, ale také jako domov. Tradiční rodinné stolařství, které v Koryčanech funguje již od roku 2004 si získalo srdce nejednoho zákazníka z širokého okolí.

  Pokračovat ve čtení
 • woodWOP 8. Nové funkce, nekonečné možnosti!

  Pondělí, 6 prosince, 2021

  woodWOP. CNC programovací systém od společnost HOMAG, vstupuje do dalšího kola. Verze s číslem 8 se je svěží, s novými funkcemi a pravidelnými aktualizacemi pro své uživatele.

  Pokračovat ve čtení