Novinky

 • Modulový stůl WEINMANN jako vstup do světa dřevostaveb

  Úterý, 17 ledna, 2023

  Společnost B.J. Dote si do svého provozu ve Vlachovicích pořídila základní tesařský stůl z modulové série WEINMANN. Dceřiná společnost firmy OXES, která se zabývá realizací a a prodejem rezidenčních projektů, má pomoci v narůstající poptávce po rychlých stavebních řešeních v oblasti residenčního bydlení.

  Pokračovat ve čtení
 • Na cestě k udržitelnému lesnímu hospodářství pomáhá také drtič WEIMA

  Úterý, 10 ledna, 2023

  Společnost Kloboucká lesní s.r.o. je neuvěřitelný úkaz východní Moravy. Ing. Dorňák v Bylnici vytvořil ekologicko-ekonomický koloběh, který nemá ČR obdoby. Les využije do poslední větvičky, ale s úctou jemu vlastní ho opět obnoví. Udržitelné lesní hospodářství zde dostává jiný rozměr.

  Pokračovat ve čtení
 • Je rozhodnuto. Budovy ze dřeva jsou budoucnost!

  Úterý, 13 prosince, 2022

  Vytváření zdravých budov, a to jak pro lidi, tak pro planetu. Téma, které spojilo čtvrt tisíce profesionálů z oboru stavebnictví a především dřevostaveb, aby se setkali při premiéře konference WOOD CAMP LIVE. Událost navázala na sérii úspěšných vzdělávacích webinářů, které ADMD pravidelně připravuje pro projektanty i realizátory staveb od roku 2021.

  Pokračovat ve čtení
 • V posledních letech sbírá společnost MARTIN jedno ocenění za druhým

  Úterý, 15 listopadu, 2022

  Značka také silně investuje do marketingu a v roce 2017 je oceněna celou Red Dot Award v kategorii průmyslový design. V roce 2018 si za brusku Q-FIN odnáší cenu za německou Inovaci roku a také vítězí v kategorii "Identita a strategie značky".

  Pokračovat ve čtení
 • Weinmann Treff 2022: Dřevostavby od A do Z

  Úterý, 8 listopadu, 2022

  Zveme Vás od 16 do 17. listopadu na výroční domácí výstavu v továrně Weinmann v St. Johann. Technické prezentace se budou zabývat trendovými tématy jako jsou vícepodlažní budovy či stavební moduly. Naši partneři nás doplní nejnovějšími produkty z oblasti software, nástrojů či zateplení.

  Pokračovat ve čtení
 • Novodobá historie značky MARTIN zasahuje i do mnoha dílen v ČR

  Úterý, 1 listopadu, 2022

  Martin slaví 90 let od svého vzniku. Na veletrhu v Norimberku uvádí spodní frézku T12 a o rok později také výkonnou pilu T75PreX - první pila svého druhu s oboustranným naklápěním 2x46 stupňů při prořezu neuvěřitelných 200 mm.

  Pokračovat ve čtení
 • FERSTO se pokroku nebrání a modernizuje olepování

  Úterý, 25 října, 2022

  Společnost FERSTO z Kuřimi se zabývá výrobou a montáží nábytku podle přání a představ zákazníka. Zakázkový, sériový i atypický nábytek do domácnosti, kanceláří, obchodů, hotelů, ordinací nebo vámi zvoleného prostoru – to vše ve FERSTU hravě zvládnou. Zakázková výroba nábytku má ve FERSTU třicetiletou tradici. Jeden z majitelů, p. T. Slatina, pokračuje v podnikání jeho otce se společníkem p. Žďárským a v úzké spolupráci s architekty si vybudovali pevné vztahy založené na vysoké kvalitě dodávaných interiérů.

  Pokračovat ve čtení
 • Na přelomu tisíciletí MARTIN vstoupil do historie

  Středa, 19 října, 2022

  Od roku 1998 MARTIN vizuální sjednotil své řady a do popředí se dostala dobře známá barva modrá aqua. Před koncem tisíciletí spatřila světlo světa frézka T26, první stroj se oboustranně naklápěcím vřetenem.

  Pokračovat ve čtení
 • Showroom v Blučině rozzářila výstava i hudba

  Pondělí, 10 října, 2022

  Letošní podzimní výstava v Blučině přinesla příjemné odlehčení na pevných základech. V Blučině to totiž nebylo jen o strojích, výrobě a software, ale také o hudbě a příležitosti neformálních rozhovorů a utužení vztahů s Vámi, našimi zákazníky.

  Pokračovat ve čtení