Systém intelliGuide vyhrál cenu na Ligna symposiu

Která inovace představená na veletrhu Ligna je nejvýznamnější? To je otázka, kterou si pokládá Symposium inovací na největším světovém veletrhu dřevozpracujícího a dřevoobráběcího průmyslu, který se koná v Hannoveru každé dva roky. Odpověď vybírají sami návštěvníci veletrhu. Koncem května se na 130 specialistů z oblasti obchodu a průmyslu zúčastnilo 21. LIGNA Innovations Symposia.

Akce je organizovaná magazínem Holz-Blatt, což je nejvýznamnější oborový časopis v Německu, magazínem HK, Univerzitou Aplikovaných věd v Rosenheimu a společností SCHULER Consuling.

Během symposia jsou představeny vybrané technologické novinky, ze kterých mohou později návštěvníci veletrhu vybrat ty nejdůležitější. Do této soutěže se mohou zapojit pouze inovace ne starší 2 let. Se systémem intelliGuide, novinkou od HOMAG Plattenaufteiltechnik, se HOMAG umístil opět na stupních vítězů a to již podruhé v řadě – v poslední ročníku 2015 to bylo s technologií HPS 320 flexTec.

Technologie a princip ovládaní intelliGuide

Princip ovládaní je jednoduchý: v plné verzi, inteliiGuide professional, operátor získá výhodu kompletní vizuální podpory. Pruh LED diod mění barvy a délku a tím navádí operátora k další činnosti v logické posloupnosti. Zapojením kamerového systému je intelliGuide professional schopno detekovat, kde se každý dílec nachází, a který dílec operátor zrovna vkládá do pily. V případě hrozící chyby pila sama upraví akci, která se má odehrát popřípadě, pokud to není možné, poskytne operátorovi náležité informace skrz pruh LED světel a laserový promítací systém, který je v intelliGuide professional také obsažen. Laser pak symboly promítá přímo na konkrétní díl. Operátor díky těmto symbolům vidí, zda má díl otočit, vložit či vyložit. Například, pokud operátor nastaví dílec špatnou stranou, laser promítne symbol šipky přímo na dílec a ukáže operátorovi požadovaný směr otočení. Po tom, co operátor natočí díl správným směrem, symbol zmizí a proces řezání může pokračovat.

HOMAG – Vaše řešení

Kromě intelliGuide PROFESSIONAL, HOMAG nabízí tuto asistenci operátorům ve dvou dalších verzích. IntelliGuide ADVANCED pracuje bez použití laserového systému, nicméně stále obsahuje pás LED diod a kameru. IntelliGuide BASIC navádí operátora pouze za pomoci LED diod. Znamená to, že každý zákazník nalezne to správné řešení právě pro něj. Tato flexibilita systému bez pochyby přesvědčila návštěvníky 21. Innovations Symposia a Ti vyznamenali intelliGuide jako jednu z „nejvýznamnějších inovací veletrhu LIGNA 2017“.

Chcete vědět víc? Sledujte následující video!