VIDEO: ALIN Nábytek z Choltic do celého regionu

Společnost ALIN Nábytek je zavedená značka působící ve východních Čechách. Z malé obce se ALIN postupně rozrostl skrze největší města v okolí a v současné době má svá interiérová studia v Hradci Králové, Pardubicích a Přelouči. Nově nabízí zákazníkům také nářezové centrum v Hradci.

Příběh společnosti ALIN začíná v malé obci Choltice, kde stojí také stejnojmenný barokní zámek. Zakladatel, pan Šupík, zde vyráběl interiérový nábytek pro okolí. Jak se zvyšovala poptávka, tak se obnovovala a rozšiřovala strojní technologie a ALIN otevřel první interiérové studio.

Výroba v Cholticích již neprobíhá v tak velkém měřítku jako dříve, protože ta se přesunula do nářezového centra v Hradci Králové. Nyní zde probíhá hlavně CNC obrábění na stroji DRILLTEQ V-200 (BHX 055), menší dodělávky na formátce Robland NZ 3200, olepování na HOMAG EDGETEQ S-240 a kompletace zakázek před montáží u zákazníka.

A právě v nářezovém centru letos došlo ke klíčové investici. Starou pilu HOLZMA HPP200 vyměnili za moderní a rychlé nářezové centrum SAWTEQ B-300 ProfiLine. Velkoplošná pila, která zvládne ty nejsložitější úkoly v nebývalé rychlosti, disponuje například i automatickou tiskárnou štítků.

V nářezovém centrum dále olepuje průmyslová olepovačka HOMAG a nedávno byla výroba rozšířena také o vertikální CNC DRILLTEQ V-200, se kterým mají v ALINU dobrou zkušenost již z Choltic, ještě pod názvem BHX.

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: