DÉMOS – efektivní nářezové centrum v Sokolnici

Největší dodavatel materiálů pro výrobu nábytku v ČR s více než dvacetiletou historií investoval technologie pro své nářezové centrum v Sokolnici nedaleko Brna. Zpracování velkého množství deskového materiálu představuje v DÉMOSU denní náplň práce, i proto jsou efektivita, přesnost a opakovatelná kvalita klíčovými nároky na strojní vybavení jejich výroby.

Společnost DÉMOS je výrazným hráčem na několika trzích. Své služby nabízí nejenom zákazníkům v ČR, ale také na Slovensku, v Polsku či Maďarsku. 700 zaměstnanců svým zákazníkům nabízí nejenom produkty z portfolia světových výrobců, ale také poradenství, katalog nábytkového kování čí obrovské množství plošných materiálů – to vše skladem.

Výroba v Sokolnici se opírá o 12 metrový automatický sklad STORETEQ S-200, který hravě zvládne běžnou práci s velkými formáty materiálu a jejich distribucí pro další zpracování. V případě nářezového centra v Sokolnici se tento sklad stará o zakládání výkonné velkoplošné pily SAWTEQ B-200 se systémem DustEx. Operátor této pily má tak značně usnadněnou práci a na pile manipuluje již takřka výhradně s nařezanými dílci. O jejich evidenci se stará systém štítků, které operátor lepí přímo z tiskárny, která je součástí pily.

Po nařezání jdou dílce na olepovačku EDGETEQ S-300, kterou hravě zvládne obsloužit pouze jeden pracovník. Tomu výrazně napomáhá zpětný dopravník LOOPTEQ O-200, který zabezpečuje zpětnou manipulaci dílců po olepení zpět na výchozí pozici.

Zakázky zpracovávané v Sokolnici jsou díky technologii HOMAG vyřízené ve velice rychlém čase při vyhovění nárokům na nejvyšší kvalitu. Efektivita  výroby tu jde ruku v ruce s úsporou lidských zdrojů a filosofií společnosti DÉMOS.

Přijďte si i Vy vyzkoušet technologii Homag!

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: