Truhlářství Dozetr jako první v ČR používá software SmartWOP

Jižně od Brna, ve Vojkovicích, sídlí zajímavá truhlárna, jejíž název s láskou opečovává již třetí generace. Název DOZETR vznikl kombinací oborů, kterými se rodina Dvořáků zabývá – DOprava, ZEmědělství a TRuhlařina. A právě díky generační obměně jsou v DOZETRU schopní reagovat na moderní trendy a vývoj, který je nejen v truhlařině nezastavitelný. Ve Vojkovicích jsou také první v ČR, kdo začal používat software SmartWOP a v truhlárně už se čile pohybuje i nejmladší syn, který sotva dosáhne na ovládání olepovačky.

Pro pánskou část rodiny Dvořákových je dílna domovem

Petr Dvořák po roce 2005 postupně modernizoval strojní park staré dílny, což mu přineslo velkou konkurenční výhodu. U velkých strojů vsadil na HOMAG. Nejdříve pořídil velkoplošnou pilu Holzma, poté vertikální centrum a olepovačku. Drobnější práce pak dělají především na klasických strojích Robland.

Jeho syn Petr Dvořák ml. je v dílně již také jako doma. Zabývá se především výrobou samotnou, zatímco jeho otec se nyní více stará o komunikaci se zákazníky. A je to právě syn, který se do dílny snaží postupně vnášet moderní přístupy a plánování výroby přes softwarové pomocníky. Moc dobře pochopil, že právě silný software může přípravu velice zrychlit, čímž mohou snížit čas a náklady na výrobu. V Dozetru jsou nejenom první v republice, kde do výroby zavádějí software SmartWOP, ale využívají i další asistenty Homag, jako je například cloudová optimalizace IntelliDivide.

Ke zmiňovaným vylepšením dílny zároveň v Dozetru zakoupili také čtečku čárových kódů k vertikálnímu CNC stroji BHX. To jim v kombinaci s automatickým generováním veškerých dat pro frézování či vrtání ze SmartWOPu značně urychluje výrobu samotnou.


Příprava výroby probíhá v kanceláři nad dílnou. Jsou první v ČR, kdo začal používat software SmartWOP, který jim práci zjednodušuje a umožní jim snadné generování dat a jejich přenos do strojů.

Pila Holzma toho má ve Vojkovicích již hodně za sebou, ale řeže pořád přesně. Nicméně v Dozetru už pokukují po nové, kterou nastěhují do uvažovaných rozšířených prostor.

O základní vrtací a frézovací práce se tu stará klasické BHX se softwarem WoodWOP.

Design olepovačky Brand je ještě ze staré edice, ale funkčně se jedná o moderní stroj, který zvládne hravě vše, co zakázková výroba ve Vojkovicích potřebuje.

Klasické truhlářské práce zde probíhají také na strojích Robland, rovněž od Epimexu.

O kompletaci výrobků se stará sehraný tým. Dobrá nálada v dílně je základem kvalitního zpracování.

Podívejme se na některé realizace z FB stránky firmy:

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: