Evropský výrobce přívěsů vyrábí na pile ELCON

AGADOS je firma pocházející z Velkého Meziříčí, která se specializuje na výrobu přívěsových vozidel od roku 1990. Firma navázala na více než stodvacetiletou tradici místního strojírenského závodu Jeřábek, který byl v roce 1948 znárodněn a přeměněn na státní podnik. „Původní majitelé dnes ve firmě nefigurují, ale rádi dali souhlas, abychom se k historii jejich bývalého podniku přihlásili a pokračovali v rozvoji strojírenství v regionu.“ pokračuje Petr Ostrý, majitel.

Nápad vyrábět přívěsy vznikl po oslovení jednou belgickou firmou, která tehdy hledala dodavatele. Nově vzniklý podnik si na trhu musel hledat svoje místo. „Nejtěžší bylo přesvědčit spolupracovníky ve výrobě, že bez prvotřídní kvality naše výrobky nikdo nekoupí. Pochopili to a ukázalo se, že je to to nejcennější. Dále potom přesvědčit zákazníka, že dražší, ale o třídu kvalitnější přívěs je jeho výhra. Protože je to typ produktu, který kupuje jednou za život,“ upozorňuje Petr Ostrý.

V současné době je AGADOS největší výrobce přívěsů v České republice a současně jeden z největších v Evropě. Je zastoupen ve většině evropských států a na území České republiky. Polovina produkce míří za hranice.

Ve Velkém Meziříčí však není AGADOS prvním, kdo svojí výrobu spojil s holandskou značkou ELCON. Po společnosti VEZEKO a EUROWAGON se nedávno stali již třetím zákazníkem z tohoto města se svislou pilou. Holandský výrobce nové zákazníky přesvědčil svými robustními a přesnými pilami s dlouhou životností. U AGADOSU se ELCON používá na řezání nejen plastových desek, ale i tvrzených překližek a hliníkových profilů. ELCON je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají spolehlivou pilu s kvalitou na prvním místě.