Holz-Handwerk 2022: přehled novinek

Veletrhy se zdají být překonanou formou prezentace novinek a nabídek výrobců. V České republice covidová doba znamenala konec několika tradičních akcí. V Německu se po delší odmlce uskutečnil oborový veletrh pro všechny výrobce z oboru dřevoobrábění. I zde bylo patrné omezování výstavních ploch a celkově menší zájem, nicméně stejně jako v předchozí letech byl i letos veletrh nejlepším časem pro představení některých novinek jednotlivých výrobců.

HOMAG – určuje směr

Německý výrobce HOMAG tradičně zabral největší výstavní plochu ze všech vystavovatelů. V jednotlivých částech expozice ukázal velké množství strojů všech kategorií, robotické stanoviště či cestu digitálními asistenty.

Jedním z výrazných bodů bylo nové vertikální CNC DRILLTEQ V-310, o kterém jsme již před časem psali a Holz-Handwerk byl pro většinu návštěvníků první příležitostí, jak tento stroj vidět živě, v akci. Na malém prostoru V-310 zvládne ještě více vrtání, drážkování a frézování, než jakýkoliv stroj této třídy. Ve volitelné výbavě najdete mimo jiné také vrtací hlavu se 45 vřeteny, až 2 mi drážkovacími pilkami, nastřelování kolíků, nebo C osu. Svojí pracovní plochou vyhoví i výrobcům dveří a to včetně dlabání zámků a pantů.

Dalším exkluzivním bodem byl také program woodCommander. Software, který přináší kompletní správu dat u olepovaček. Vede databázi hran, a to včetně managementu hran ve speciálním skladu hran HOMAG. U software ještě zůstaneme – HOMAG také představil svojí spolupráci při vývoji software SmartWop. Tento program pro navrhování nábytku o poznání rozšiřuje možnosti jednoduchého CabinetCreatoru, ale zároveň není zaplněn obrovským množstvím dalších funkcí robustních programů typu IMOS. Při kompatibilitě se všemi zařízeními HOMAG, pak bojuje především zajímavou cenou.

MARTIN – nové pily T66 a T77

Jak jsme lákali před veletrhem samotným, výrobce prémiových dřevoobráběcích strojů kompletně předělal svoje portfolio pil a všechny stroje přebarvil do nového designu. Zastavme se především u formátek. Nabídka se zúžila na 2 řady – vstupní T66 a hi-tech řadu T77, která nabízí to nejlepší, co MARTIN umí vyrobit. Novinek je celá řada. Nové ovládací panely, ovládací rozhraní rozšiřitelné do zařízení iPad, volitelná rychlost otáček „za běhu“, ale také parametry řezání na samé hraně technologických možností.

WEIMA – drtiče jsou budoucnost

Drtiče v poslední době zažívají obrovský boom. Doba jim přeje a firmy často hledají cesty k ušetření nákladů či cesty k nakládaní s odpadem. Weima nešla cestou technologických novinek – ukázala tradiční drtiče, které pracují v nejednom nábytkářském provozu. Na stánku jste ale mohli vyzkoušet tzv. rozšířenou realitu, kdy se k prozkoumání portfolia značky používají 3D brýle a větší interaktivita.

ROBLAND – belgická klasika

Belgická společnost představila kompletní portfolio. Novinky na nás Robland valí v průběhu let, takže jsme se dočkali spíše přehledu strojů vychytaných k dokonalosti a bohatě vyzkoušených mnoha zákazníky nejen v ČR. Motoricky ovládané pily X1-X3, frézky všeho druhu, ale také tradiční kolíkovačka BM21 PRO.

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: