Interiery NOSEK: první liga s firmou HOMAG

Společnost INTERIERY NOSEK na trhu působí již 30 let. Pan Nosek, vyučený truhlář, si poměrně rychle našel svoje místo na trhu, nicméně stále se jednalo spíše o menší výrobu. Zlom přišel v době hospodářské krize kolem roku 2008. Pan Nosek se krize rozhodně nezalekl a investoval do nového strojního vybavení a vlastních prostor. Podařilo se mu ustát tlak doby a firma se odrazila k růstu.

S majestátným hradem Bezděz v pozadí přijíždíme do Bělé pod Bezdězem. Malé městečko pár kilometrů od Mladé Boleslavy na své periferii disponuje malým průmyslovým areálem. Právě to je místo, kde pan Nosek koupil menší výrobní prostory a během několika let hned několikrát přistavěl. V původní dílně vyrostl showroom a pozemek zdobí také nová výrobní hala, která je přímo propojená do jednoho celku se starší zástavbou. Vyrábějí zde kompletní vybavení interiérů a v poslední době se specializují také na atypické designové kousky. To jim umožňuje nejenom spolupráce s architekty a návrháři, ale také správně zvolená technologie.

Jejich výrobky najdete nejenom v Libereckém a Středočeském kraji, ale také v zahraničí např. v Rakousku. Firma Interiery Nosek přitom do marketingu investuje naprosté minimum. Jejich marketingem je spokojený zákazník, který svojí zkušenost předá dál. A tak se stává, že firma jezdí svoje výrobky montovat kolem Plzně či právě za hranice České republiky.

První investicí, která změnila obraz výroby, bylo 3-osé obráběcí centrum WEEKE Venture 107. To zde pracuje přes 10 let a stále s přesností sobě vlastní a bylo také základem pro nedávné pořízení dalšího, tentokrát 5-osého, obráběcího centra CENTATEQ E-310. Tento kousek pro firmu znamená zásadní odlišení od konkurence. „Zvládne totiž také tvarově olepovat, a to jak klasickými lepidly EVA či PUR, tak i pokročilou technologií nulové spáry AirTec, kterou nenajdete téměř nikde v okolí.“ hrdě vypráví syn p. Nosek ml., který je na obsluhu firemních strojů specialistou.

CNC technologie není to jediné, co výrobu zdobí. Využití obráběcích programů a zrychlení výroby by nebylo možné bez precizní evidence nařezaných dílců. O to se tu stará velkoplošná pila HOMAG SAWTEQ B-200, jak jinak než s tiskárnou štítků. Ta také výrazně usnadnila práci obsluze, kdy jeden člověk nyní nařeže několikanásobně více a rychleji. než na standardní formátovací pile. Klasické olepování zajišťuje výkonná olepovačka HOMAG EDGETEQ S-380 a nábytek tu kompletují také za pomoci korpusového lisu CABTEQ S-200.

Odvážnému štěstí přeje. Financování velkých investic není často možné bez řádné kuráže, ale musí být také podloženo kvalitními produkty a férovém jednání se zákazníky. Pan Nosek má všechno a navíc i trochu štěstí, ale to je potřeba v každém podnikání. Přejeme hodně štěstí do Bělé pod Bezdězem a děkujeme za důvěru!

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: