VIDEO: Ligna 2019 – každý truhlář je důležitý

Největší světový veletrh dřevoobráběcích strojů je minulostí. Pokud jste do Hannoveru nevyrazili, nevadí. Přinášíme Vám ucelenou reportáž o tom, co je u našich klíčových dodavatelů nového.

HOMAG


Společnost HOMAG je největší světový výrobce a je tak na něj po právu upřena velká pozornost jak konkurence, ale i návštěvníků. V minulých letech se u HOMAGu kromě technologické stránky zaměřili také na software a nová řešení spíše virtuálního charakteru, letos tímto směrem pokračují, ale nedal se přehlédnout směr druhý – způsoby aplikace nových řešení také pro menší a střední truhlárny. To je pro český trh určitě pozitivní zpráva.

Na jejich stáncích se tak objevily také nízko nákladová řešení a stroje, které jsou dostupné pro menší dílny a nabízí jim technologii ověřenou u průmyslových zákazníků. V HOMAGU také připravili aktualizaci softwaru WoodWop či nový panel powerTouch 2.

Velké ovace sklidil také nový olepovací agregát s tvarovým olepování powerEdge Pro Duo, který kombinuje lepení lepidlem EVA a technologii nulové spáry AirTec do jednoho funkčního agregátu. Jeho práce je čistá, rychlá a posouvá technické možnosti olepování dílců na neskutečných 100mm! Podívejte se na video níže.

Do portfolia strojů přibyla nová olepovačka EDGETEQ S-240 či S-500 typ 375. Technické detaily obou strojů najdete již brzy na našich webových stránkách.

MARTIN


Německý výrobce strojů, známý především pro skvělé formátky, letos vsadil na novou podobu svých displejů, které nyní odpovídají požadavkům moderního prostředí.

ROBLAND


Belgičani se samozřejmě chlubili novou řadou svých pil, řadou Z. O té jsme již před nedávnem psali v samostatném článku (více zde). V této řadě se představila i konečně dokončená a odladěná verze Z500 X1 a X3, která opět rozšiřuje nabídku a jistě si najde své zákazníky. Čerstvou novinkou byla také Z300, což je přímá alternativa k oblíbené formátce SIGMA.

ELCON


Tradiční Holandská firma představila své vertikální pily určené zejména pro rozřezávání velkoplošných materiálů ve stavebnictví, dřevovýrobě, prodeji a výrobě plastů. To vše v inovovaném designu – v nové slušivé modré barvě. S touto designovou změnou se pojí také modernizace loga. No uznejte, tato barva Elconu zkrátka sluší!

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: