Pily ROBLAND řady Z se stávají ověřenou klasikou českých dílen!

Aby si truhlář koupil novou pilu, musí o ní být přesvědčen. Musí vědět, že za peníze, které zaplatí, dostane stroj, na kterém bude řezat dlouho, přesně a kvalitně. Co je pak větším důkazem splnění těchto podmínek, než 100 prodaných pil za 3 roky? Je 100 dost?

100 pil Robland

Je to pouze tři roky co tradiční belgická firma ROBLAND uvedla novou řadu pil. Řada Z, kterou reprezentují jak plně manuální modely, tak i pokročilé modely se základy NC řízení, se rychle stala ověřenou klasikou v českých dílnách. Během této doby se v ČR prodalo více než 100 kusů některého z modelů této řady!

Společnost ROBLAND funguje již od roku 1968, ale svojí první formátovací pilu vypustila do světa roku 1992. Pily Robland za těch 30 let dospěly a od modelu Z320 a řady PS ušly opravdu dlouhou cestu. Tomu dopomohla i nedávná modernizace výrobních procesů. V současné době pily Robland najdete ve více než 100 zemích světa!

V České republice nyní přichází doba obměny – zákazníci, kteří mají pilu Robland deset a více let, vzhledem k dobrým zkušenostem chtějí zůstat u značky. Nejsou však výjimečné ani případy, kdy kvalita pily přesvědčí i truhláře pracujícího na strojích jiného výrobce. Všichni zákazníci pak oceňují především poměr ceny/kvality, kterým se Robland řadí na špičku v oboru. Dílčí technická řešení pak dávají možnost široké volby a model si může zákazník opravdu nakonfigurovat dle svého.

Nejčastěji prodávaným modelem je manuální pila Z400M, která má stejný základ jako celá řada, ale funguje právě na manuální standardu. Tradicionalisté, kteří neupřednostňují elektronická řešení si zde přijdou na své. Na opačném pólu se nacházejí modely Z400 X1 a Z400 X3, které často volí zákazníci, kteří si chtějí elektronickými prvky výbavy ušetřit práci.

Oba modely označené písmenem X patří mezi pokročilé pily s množstvím hi-tech řešeními. Klíčovým prvkem modelu X1 je motoricky řízené paralelní pravítko. Hodnoty šířky řezu obsluha nastavuje přímo z dotykového panelu ve výšce očí. Přesnost nastavení je absolutní a jednoduchá. Model X3 kromě motorického pravítka nabízí další 2 nastavitelné osy – vysunutí a naklopení pilového kotouče. Vše probíhá jednoduchým navolením na dotykovém displeji, vše s možností uložení hodnot do interní knihovny, která poslouží jako jakýsi základní nářezový plán, ve kterém jedním stisknutím můžete všechny 3 přednastavené hodnoty vyvolat, čímž ušetříte značné množství času při opakovaných řezných operacích.

Nejčastějším příslušenstvím napříč celou řadou je bezesporu bezdrátové START/STOP tlačítko na formátovacím stole – osvědčené řešení, které Vám usnadní spouštění pily především při řezání plošných materiálů.

Děkujeme všem zákazníkům, kteří vsadili na belgickou kvalitu a ať pily slouží!