Prémiová pila MARTIN T65!

Formátovací pila MARTIN T65 patří svojí konstrukcí i parametry mezi prémiové formátovací pily splňující nejvyšší nároky zákazníků. Vyžádejte si akční cenovou nabídku!

Pila nabízí vynikající parametry: s kotoučem o průměru 550 mm je maximální prořez až 204 mm a hmotnost pily je podle provedení 1600–2100 kg, což je bezkonkurenční hodnota daná ojedinělou konstrukcí rámů strojů MARTIN. Výrobce totiž již přes 30 let využívá kombinace ocelového svařeného rámu a speciálního betonu. Toto řešení poskytuje strojům maximální tlumení vibrací i hlučnosti, tuhost a stabilitu rámu. I další konstrukční prvky pil MARTIN je odlišují od konkurence a poskytují zákazníkům kvalitu a spolehlivost po mnoho let provozu.

Formátovací stůl zhotovený z robustních hliníkových profilů je vedený na přesných ložiskových kuličkách a kalených planžetách, které jsou trvale stírané a přimazávané. Otočné podpěrné rameno má CNC opracované vodicí plochy, které zaručují maximálně hladký chod formátovacího stolu. Základní litinový stůl pily MARTIN T65 má rozměry 1370×860 mm, boční i přední rozšíření stolu jsou zhotovené z nerezového plechu, podélné pravítko je uložené na lineárním vedení a lze je jednoduše demontovat pro volný stůl. Šířka řezů vpravo je volitelná v rozmezí 850, 1100, 1350 nebo 1600 mm. Délka formátovacího stolu s plně využitelným prořezem je od standartních 3 m až po 4,30 m. Výrobce nabízí pro speciální požadavky ještě větší délku stolu.

Formátovací pila MARTIN T65 má již v základu motorické ovládání pilového agregátu pro naklápění v rozsahu 0–46°, programovatelné zvedání hl. kotouče včetně nastavení předřezového agregátu ve 2 nebo 3 osách, ovládání podélného pravítka z místa obsluhy stroje (akční nabídka), zobrazení všech parametrů řezu na horním ovládacím panelu. Praktickou „vychytávkou“ je parkovací poloha předřezového kotouče pod úrovní litinového stolu. Toto řešení zabraňuje možnému poškození řezaného materiálu nebo samotného kotouče nepozornou obsluhou a může být indikované bezpečnostním LED světlem přímo ve stole, takže obsluha zapnutý předřez nemůže přehlédnout. Upínání kotoučů kleštinou „Pro-lock“ je přesné a rychlé.

T60 Bedienpult

Pro sériové i zakázkové truhlářské a tesařské práce oceňují zákazníci možnosti, které poskytuje ovládání MARTIN s dotykovým displejem na horním otočném panelu: nastavení rozměrů drážek i polodrážek, úhlové řezání několika způsoby s kompenzací nastavení rozměrů, s pamětí pro kotouče 250–550 mm. Možnost drážkování do šířky 20 mm. Hlavní motor pily má volitelný výkon 5,5/7,5/11 kW a má elektronickou brzdu bez opotřebení.

Výrobce nabízí pro pily MARTIN T65 širokou škálu možného příslušenství – za pozornost stojí precizní úhlový příčný rám mimořádně tuhé konstrukce na 8 čepech a s nastavením úhlů v rozsahu +/- 46° s přesností 0,01° a zobrazením na LCD displeji.

Výrobce: Otto Martin Maschinenbau GmbH & Co.

Dodavatel: Epimex spol. s.r.o.