Holoubek Nábytek: Propojená výroba na malé vsi

Obec Dolní Radouň, která leží nedaleko Jindřichova Hradce, projedete autem za 2 minuty. Kromě toho, že je situována v krásném kraji, tak zde mnoho zajímavostí nenajdete. Výjimkou je samotný konec vesnice, kde se na Vás otevře louka a stavení rodiny Holoubkových. Moderní část obsahuje moderní výrobu, opravené původní stavení se částečně využívá k bydlení, a také je tu pozůstatek původní dílny či sklady sběratelských kousků p. Holoubka. Vše precizně upraveno a s velmi milou atmosférou. Vítejte ve firmě Nábytek Holoubek.

S panem Holoubkem a jeho ženou zasedneme k povídání ve vstupním showroomu, kde jsou ukázky jejich kuchyní, ale i dalšího nábytku. Venku proběhnou ovce a pan Holoubek popisuje svoje plány do budoucna. Ale k tomu se dostaneme později.

POSTAV SI VLASTNÍ FORMÁTKU

Práce se dřevem panu Holoubkovi učarovala už jako dítěti. V 18 letech mu pak babička k narozeninám koupila hoblovku s protahem a ve staré stodole začal vyrábět první nábytek. Protože financí nebylo nazbyt, vyrobil si svojí vlastní formátovací pilu. Píše se rok 1994 a jeho výroba nabírá na obrátkách.

PROPOJENÁ VÝROBA S HOMAGEM

Bez jediné dotace, pouze vlastní pílí a financováním skrze úvěry vyrostl komplex několika menších hal včetně prostoru pro zpracování kulatiny. Velký zlom nastává s pořízením prvního CNC WEEKE v roce 2015. Do tradiční ruční práce totiž vneslo složitější programování, čímž otevřelo nové obzory výrobě samotné. Přemýšlení o celém procesu výroby šlo o od té doby jiným směrem. Snaha o vytvoření propojeného ekosystému, lepší organizace a elektronizace celého procesu mu přinesla konkurenční výhodu, ale také snižovala náklady. Po pořízení olepovačky HOMAG s PUR technologií následovalo nářezové centrum HOMAG SAWTEQ B-200 a také vertikální CNC HOMAG DRILLTEQ V-200. Ekosystém výroby zde zastřešuje software SmartWOP, ve kterém se vše kreslí a plánuje.

VÝROBKY OD PANA HOLOUBKA NAJDETE NEJEN V ČR

V současné době se u Holoubků plně soustředí na klasický nábytek jak ve veřejných, tak i neveřejných interiérech a velkým segmentem jsou především kuchyně. Stálý tým šlape jako hodinky a sehranost je vidět po všech stránkách. Velké prodlevy zde rozhodně nečekejte.

Díky jeho zapojení do komunity jachtařů je jedním z významných dodavatelů nábytku pro investorské projekty na Lipně. O lodích by však povídání s panem Holoubkem stačilo na jeden další článek. Výrobky od Holoubků však najdete také v Itálii, Chorvatsku či Velké Británii.

Sympatický je také vlídný přístup Holoubkových ke svému okolí a nebývalá péče o soudržnost místní komunity v Dolní Radouni. Pořádají pravidelná společná posezení a momentálně chystají výstavbu několika apartmánů, aby klidnou atmosféru okolí mohli zažít také potenciální turisté.

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: