Prostor pro práci a bydlení ze Sedlčan

Už od roku 1999 v Dřevěných konstrukcích Sedlčany vytváří ze dřeva prostor pro práci a bydlení. Vyrábí střešní konstrukce, domy, haly a jejich části. V nabídce najdete i menší stavby na vaši zahradu – parkovací stání, pergoly či dílny.

Firma se zaměřuje především na výrobu sbíjených vazníků a tesařských konstrukcí z především lepených hranolů, které si také sami lepí. V roce 2012 koupili tesařské CNC WBZ 140 od firmy Weinmann pro kompletní opracování tesařských konstrukcí. Stroj je vybaven 5-ti osým frézovacím vřetenem a 8-mi místným automatickým zásobníkem nástrojů, což umožňuje jakékoliv zakrácení, vyřezávání, frézování, vrtání, popisování a další opracování tesařských prvků.

Vstupní i výstupní délka materiálu je 13,3m. Z kapacitních důvodů začali v roce 2018 řešit další CNC. Po delších diskuzích se rozhodli ponechat stávající WBZ 140 především pro komplexnější obrábění a pro jednoduché vykracování prvků pro sbíjené vazníky pořídit WBS 120 s 5-ti osým pilovým agregátem. Pokud potřebuje zákazník pouze řezat a jiné opracování nevyužije, je u tohoto stroje výhodou vysoký výkon.