Tiskněte štítky také na formátovací pile!

Cutting Production Set od společnosti HOMAG přináší digitalizaci také do menších dílen!


Možná jste si mysleli, že absence velkoplošné pily ve Vaší dílně Vás automaticky diskvalifikuje z používání optimalizačních softwarů a užívání jejich výhod. Možná, jste si mysleli, že klasická formátovací pila je tak jednoduché zařízení, že jí již nelze vylepšit. A možná jste již slyšeli o tajemném zařízení s názvem HOMAG CUBE, které dokáže doslova zázraky a přináší zcela nový koncept spolupráce manuálních zařízení a digitálních asistentů.

Cutting Production Set je soubor 3 digitálních komponent a tiskárny štítků, který ve spolupráci s Vaším tabletem umožní Vaší stávající pile vstup do digitálního světa, přičemž nezáleží na typu, stáří ani výrobci pily.

Jak to funguje?

Každá truhlárna si nejdříve vytvoří kusovník. V každé dílně s ním však nakládají trochu jinak. S Cutting Production Set si kusovník nahrajete přímo do aplikace intelliDivide (importovat data můžete třeba z Excelu či můžete vše zadat ručně). Aplikace intelliDivide Vám provede optimalizaci s několika výsledky – někdo uvítá výsledek s důrazem na minimalizaci odpadu, někdo třeba výsledek s orientací na rychlost výroby. Každý si může vybrat dle svých preferencí.

Optimalizovaný nářezový plán je poté odeslán do tabletu, který je umístěn u formátovací pily a skrze grafické rozhraní Production Assist Cutting operátora provede samotným řezáním a jedním kliknutím vytiskne na štítek na tiskárně, která je součástí celého setu. Nalepením štítku provádíte přesnou evidenci dílců a zavádíte do výroby přesný řád, který má celou řadu výhod.

Posledním digitálním asistentem je Material Manager. Aplikace, která díky štítkům na deskách a dílcích dohlíží nad skladem materiálu a vede evidenci zbývajícího, ale i použitého materiálu = vy tak neztrácíte přehled nad spotřebou a tím i nad náklady.

Cutting Production Set v Truhlářství Schmidt a Bauer v malé německé vesnici Erlau – více ve videu!

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: