Truhlářství Fencl: Z Ledenic do Evropy

Truhlářské řemeslo na jihu Čech silně definuje blízkost k Rakousku, což se promítá nejenom v prolínání obou trhů, ale také v přístupu k práci. Ledenice a okolní region nedaleko Novohradských hor pak výrazně ovlivnilo také historické výrobní družstvo Ledenický nábytek, které fungovalo již od roku 1951.

Ledenické výrobní družstvo již sice má svou slávu za sebou, ale byl to právě pan Fencl, který zde sbíral své první zkušenosti. V roce 1988 si po práci sestavil první hoblovku a pro radost vyráběl nábytek pro známé. Ze stodoly rodinného stavení, které na místním náměstí stále hostí malý kousek výroby, udělal svojí první dílnu. Po revoluci už se řemeslu věnoval naplno a hlavně se do dílny častěji dostávali také jeho synové. Tak vzniklo Truhlářství Fencl.

Firma se rozrůstala a v současné době již leží plně v rukou generačních nástupců, synů. Výroba se přestěhovala na kraj města, kde postupně vznikal areál, který se další přístavbou změnil na síť několika hal a prostor, kde najdete prakticky vše, co potřebujete na výrobu té nejvyšší úrovně. Od skladu řeziva, po lakovnu a halu na kompletaci. Takto rozsáhlá výroba musí disponovat spolehlivým strojím vybavením – a ty dodával z velké části EPIMEX.

Mezi klasickými stroji najdete několik výrazných strojů MARTIN – Fenclovi vlastní hned 3 pily, ale také srovnávací a tloušťkovací frézky. Jedna z formátek je vybavena vynikajícím naklopitelným rámem, který umožňuje komfortní řez úhlů bez větší námahy. Produkty, mezi kterými najdete především vybavení neveřejných interiérů, odtud míří nejenom do ČR, ale také za hranice. Nábytek z Ledenic tak najdete samozřejmě v Rakousku, ale zrovna tak i ve Švýcarsku či Velké Británii.

Mezi nejnovější stroje, které zde obsluhuje sehraný tým až téměř 35 lidí, se řadí 5osé obráběcí centrum HOMAG CENTATEQ P-210 a olepovačka HOMAG EDGETEQ S_300 se zpětným dopravníkem LOOPTEQ. Právě HOMAG je u výroby u Fenclů spolehlivým řešením a sázkou na jistotu – v provozu funguje již mnoho let také velkoplošná pila Holzma HPP 250 a obráběcí centrum Weeke Venture 3L.

Fenclovi řeší i zpracování odpadu. Pořídili si drtič Weima a drcený odpad spalují v kotli, který celou výrobu zahřívá. Díky počtu strojů je zde také velký nárok na výkon odsávání. Ten ve spolupráci s EPIMEXEM dodával náš partner, společnost ACWORD.

Jak už to u podobně technologicky vyspělých firem bývá, reklamu zde téměř dělat nemusí. Zákazníci, ale třeba i architekti či bytový designeři si je vyhledávají sami. Pohodová atmosféra sehraného kolektivu, poctivé řemeslo a precizní stroje – u Fenclů se zkrátka musí každý zákazník cítit skvěle.

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: