Vertikální CNC jako skvělý doplněk ke klasickému portálovému stroji

Michal Chroust, majitel společnosti Truhlářství Chroust, dlouhodobě využívá přednosti portálového CNC. Pro lehčí frézovací operace a vrtání však mnohdy stačí stroj postavený na jednodušším základu, čímž může zákazník odlehčit velkému CNC a využívat ho opravdu při operacích, které si jeho obrovské možnosti užití žádají. Oba stroje se tak skvěle doplňují a přináší do výroby nebývalé zrychlení a zpřesnění.

Perfektní doplněk ke klasickému CNC

Přesně takto pan Chroust uvažoval, když se pustil do výběru vertikálního frézovacího a vrtacího centra. Přesné vertikální centrum HOMAG DRILLTEQ V-200 zvládne operace, na které je určeno, rychleji, než velké a o mnoho složitější portálové CNC a nezabere v dílně skoro žádné místo. Se zastavěnou plochou pouhých 5 m2 o něm prakticky nevíte.

Tento CNC stroj zvládá frézování do plochy a obvodu dílce stejně jako si poradí s vrtáním otvorů či drážkováním v ose X. Manipulaci dílce zajišťuje pohyblivá kleština s nastavitelným upínacím rozsahem. Pro Váš komfort je vrtací vřeteno vybaveno rychlovýměnnými upínkami. Jako jediný stroj ve své kategorii Vám díky speciálnímu patentovanému řešení mechanické aretace vysunutého vřetena zajistí vždy správnou hloubku vrtaných otvorů.

Velké možnosti výbavy, přesně pro Vaší dílnu

S celkovým počtem více než 5000 vyrobených strojů je DRILLTEQ jednoznačně lídrem své kategorie. Centrum je k dispozici ve variantě s menší vrtací hlavou a pevným frézovacím vřetenem, dříve BHX 050 a v provedení větší vrtací hlavy a výměnného vřetena se zásobníkem nástrojů, dříve BHX 055. Možnosti výbavy zahrnují také asistenta v podobě kontroly hodnověrnosti dílce – systém, který zabezpečí souhru CNC programu a velikosti dílce. Samozřejmostí je i zapojení do evidence výroby – stroj je možno dodat se čtečkou čárového kódu. Softwarové vybavení pak nabízí jednoduché a rychlé ovládání s možností napojení na další výrobní programy.

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: