DÉMOS korpusové centrum. Technologie sladěná pro efektivní výrobu

Největší dodavatel materiálů pro výrobu nábytku v ČR s více než dvacetiletou historií investoval do technologie pro své nové korpusové centrum v průmyslovém areálu Martinov v Ostravě. Korpusové centrum posouvá nabídku DÉMOSU opět o kousek kupředu = přináší zákazníkům možnost objednat téměř hotový produkt – stavebnici dílů připravených k sestavení či montáži.

Společnost DÉMOS je výrazným hráčem na několika trzích. Své služby nabízí nejenom zákazníkům v ČR, ale také na Slovensku, v Polsku či Maďarsku. 700 zaměstnanců svým zákazníkům nabízí nejenom produkty z portfolia světových výrobců, ale také poradenství, katalog nábytkového kování čí obrovské množství plošných materiálů – to vše skladem.

Výroba v Martinově je založená na efektivní práci s velkým množstvím materiálu. Také proto se zde o základní rozdělení materiálu k zakázkám stará 12 metrový automatický sklad STORETEQ S-200, který nejenom zajišťuje distribuci materiálu pro velkoplošnou pilu, ale zajišťuje také evidenci jednotlivých desek. Předností skladů STORETEQ je právě snadné napojení k ostatním strojům výrobního řetězce. V tomto případě je to výkonná velkoplošná pila SAWTEQ B-200 se systémem DustEx pro snazší manipulaci s deskami a ochranu desek před poškrábáním, která svými parametry hravě nařeže velké množství materiálu bez větších nároků na obsluhu. Součástí je samozřejmě nezbytná tiskárna štítků, která uchovává veškeré dílce pod kontrolou a přísnou evidencí.

Po nařezání na pile se zakázka přesouvá na olepovačku EDGETEQ S-300, kde se o další logistiku dílců po olepení stará zpětný dopravník LOOPTEQ O-200. Olepovačka S-300 je univerzální výkonný stroj, který je připraven na veškeré zadání, které výrobce má. Spolu s dopravníkem pak umožňuje rychlou obsluhu při výrazné úspoře lidských zdrojů. Část zakázky poté putuje do rychlého horizontálního vrtacího centra DRILLTEQ H-600, které je přímo určené pro průmyslovou výrobu. Toto CNC s předpřípravou pro zakládání dílců a čtečkou čárového kódu překvapí svojí snadnou obsluhou podobně jako v případě menších sourozenců bývalé řady BHX. Součástí výbavy je pochopitelně drážkovací pilka a frézovací vřeteno. Zásadní předností je pak možnost opracování dvou dílců zrcadlově nad sebou (např. levý + pravý bok) jedním průchodem pro maximální zvýšení kapacity. Samozřejmostí pak je možnost integrace jednotky nastřelování kolíků do hrany.

DÉMOS nepolevuje. Neustále se snaží posouvat hranice své výroby dopředu, protože trendy 21. století a tempo dnešní doby nezastavíme. Jsme velice rádi, že stroje HOMAG splňují nároky, které v DÉMOSU mají a spojenectví DÉMOS + EPIMEX funguje.

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: