WEIMA – další rekonstrukce provozu německého výrobce ve znamení udržitelnosti.

V dobách klimatických změn a ubývání zdrojů nabývá udržitelná ekonomika důležitosti. Weima se svými drtiči a briketovacími lisy pro recyklování a využití odpadu je součástí hnutí pro společenskou změnu – udržitelnou společnost.

Aby firma dostála zvyšujícím se nárokům, vystavěla během posledních let novou výrobu u svého sídla v Annaburgu (Saxony-Anhalt). V současné době Weima zmodernizovala a rozšířila také své sídlo v Ilsfeldu (Baden-Württemberg )

S novou výrobní halou Weima investuje do budoucnosti. A výsledky jsou vynikající. Venkovní antracitová barva byla zvolena, aby budova zapadla k již existujícím halám. nové značení hal a vstupních bran v Ilsfeldu zákazníky navede přesně tam, kam potřebují. Na první pohled je zřejmé, že zde se vše točí kolem drcení a briketování.

Klasika nestárne – zraje. Použité stroje opět zazáří!

Nedaleko showroomu vznikla nová hala číslo 4. Její účel je jednoduchý – nabízí nové možnosti oprav zákaznických strojů a repasy strojů, které by za jiných okolností již svůj účel neplnily. Součástí investice byla také výstavba skladovacích prostor a nové svářecí stanice s moderním odsávacím systémem. Díky tomu Weima snižuje čas oprav strojů na minimum.

Šedá zvenku, pestrá a plná udržitelných nápadů uvnitř

Co již opravdu nepoznáte, je hala číslo 2 – místo, kde probíhá finální montáž. Celé nové podlaží obsahuje moderní kancelářské prostory pro řízení společnosti a vývojáře. Ihned vedle byl postaven nový high-tech sklad, který funguje na principu automatického počítačového řízení.