CNC Weeke pro výrobnu hraček Acti Bois CZ

V novém roce jsme nainstalovali již druhé CNC Weeke Venture 107 do firmy Acti Bois v Dobré Vodě nedaleko Křižanova. Před dvěmi lety si majitel pan Hladík pořídil Weeke Venture 109 a na základě dobrých zkušeností s tímto strojem se rozhodl své možnosti CNC obrábění rozšířit o další obdobný stroj z dílny německého výrobce.

Acti Bois CZ s.r.o. vznikla v roce 1999 a hlavním výrobním sortimentem firmy jsou dřevěné hračky. Firma je však také schopna vyrábět i jiné výrobky ze dřeva jako například dětský nábytek, zařízení do mateřských škol a jeslí, ptačí budky, stolní společenské hry, ale i různé druhy reklamních předmětů včetně prezentačních stojanů a skříněk.

Výroba dřevěných hraček zde začala však již v roce 1990 v tehdejší přidružené výrobě ZD „Křižanovsko“. Prakticky „na koleni“ bez potřebného technického vybavení a znalostí výroby vznikaly první dřevěné hračky. Postupem času se firma učila správné výrobní postupy a způsob obchodování, zejména se západní Evropou. Původní výrobní prostory byly velmi nevyhovující, stroje značně zastaralé a málo produktivní. Tuto situaci bylo nutné velmi rychle řešit, a tak se firma v roce 2000 přestěhovala do z části rekonstruované provozovny v Dobré Vodě.  

V současné době firma vyrábí většinu svých výrobků na zakázku. Vzhledem k technologickým i personálním možnostem variability je schopna uspokojovat velmi různorodé požadavky. V relativně krátké jsou v Acti Bois CZ schopni odbavit velkonákladové i málosériové objednávky.

Nejčastěji používaným materiálem je tvrdé bukové řezivo nebo březová překližka s povrchovou úpravou vodního laku a barvy. Nejvyšší devizou firmy je však odbornost, zručnost a spolehlivost okolo padesáti pracovníků, kteří se v maximální možné míře snaží vyhovět potřebám a přáním svých zákazníků.