Deváty stroj HOMAG do firmy INTEX

Majitelé firmy INTEX z Ledče nad Sázavou., Ing. Smejkal st. a Ing. Smejkal ml. se rozhodli navýšit kapacitu obrábění nábytkových dílců a pořízením vrtacích CNC center. Po úvaze a debatách s našimi specialisty padla volba na dvě neprodávanější vertikální CNC stroje na trhu od firmy HOMAG – DRILLTEQ V-200 a DRILLTEQ V-500. Obě CNC ve svém konceptu šetří spoustu místa, ale hlavně drží vysoký výkon všech CNC od firmy HOMAG. Oba stoje jsou díky své výbavě velice snadné na ovládání, což v praxi znamená, že již po krátkém zaškolení jsou stroje schopni ovládat noví zaměstnanci a jejich zkušenější kolegové se tak mohou plně soustředit na výrobu na třech složitějších CNC, které firma využívá pro 4 resp. 5-osé obrábění.

Ve firmě INTEX je v provozu již 9 strojů HOMAG. Tím však investice do strojového parku neskončí – již na jaře přibude nová velkoplošná pila, která obohatí stávající sklad a poskytně vyšší řezný výkon a zároveň, díky snažšímu ovládaní a učínějšímu odsávání, vyšší komfort obsluze tohoto stroje.

Děkujeme firmě INTEX a přejeme mnoho štěstí v podnikání!

Lidové truhlářské družstvo bylo založeno sloučením několika truhlářů po druhé světové válce. Roku 1956 bylo sloučeno pod družstvo Stavba Havlíčkův Brod a v roce 1990 bylo transformováno na firmu INTEX v.d. Hlavní náplní se stala zakázková výroba vysoce kvalitního dřevěného, čalouněného i kovového nábytku. Od počátku 90.let výrobní komplex prochází neustálou modernizací s cílem umožnit klientům co největší volnost při návrhu. Firma disponuje výrobní kapacitou okolo 70 pracovníků a obratem s 80 mil./ročně. Po více než 20.leté historii společnost realizovala několik desítek velmi náročných realizací. Ať se již jednalo o hotelové komplexy, byty či rodinné domy. Naprostá většina klientů se vrací a společností Intex spolupracuje dlouhodobě.