VIDEO: Stroje pro povrchovou úpravu MAKOR do firmy Hanák nábytek a.s.

EPIMEX navázal na celosvětovou spolupráci firem HOMAG a MAKOR v realizacích projektů zaměřených na povrchovou úpravu. Firma Hanák nábytek, a.s. se jistě dá považovat za jednoho z nejnáročnějších zákazníků na kvalitu zboží i služeb.

Velice si vážíme toho, že nám firma projevila důvěru a těší nás, že jsme svoji práci odvedli k zákazníkově spokojenosti. Jak ostatně potvrzuje vedoucí investic strojů a technologií.

Jako jeden z mála světových výrobců disponuje firma nejširším sortimentem technologií pro tvarování dřeva, od vysokofrekvenčního lisování po tradiční ohýbání, které zavedl v 19. století slavný Michael Thonet. Tyto produkty najdete v celém sortimentu, tzn. v kuchyních, obývacích pokojích i ložnicích.

U rustikálních výrobků se také setkáte s velmi oceňovanou technologií, kterou je ruční patinování a drásání. Dochází zde k nanášení vrstvy mořidla a dvou vrstev laku, mezi kterými probíhá ruční broušení. Následuje nanesení patiny (tónového laku) nebo speciální barvy a opět probíhá ruční probrušování jedné vrstvy do druhé. Tím vznikne žádaný starodávný nádech. Na závěr se celé dveře ještě jednou nalakují horní vrstvou. Díky vysokému podílu ruční práce je každý díl nábytku originál.

Video: HANÁK NÁBYTEK – kuchybě a interiéry na míru

Historie: Už ve 30. letech minulého století vedl Josef Hanák rodinné stolařství. Mottem jeho tehdejšího drobného podnikání bylo precizní zpracování a kvalita materiálu. Toto motto je základním stavebním kamenem, resp. základní filozofií firmy dodnes. Novodobou historii začal psát v roce 1990 jeho syn, pan Ing. Stanislav Hanák, který navázal na otcův odkaz a znovu založil v Kroměříži firmu SH Kroměříž. Dodnes pracuje společně se svým synem Stanislavem, který je v současnosti výrobním ředitelem společnosti. V roce 2015 firma oslavila 25 let od znovu obnovení tradice a novodobého působení značky HANÁK na domácím trhu. Nábytek značky HANÁK ale nezná hranic a prodává se dnes už ve více než 15 zemích světa. Zde si můžete prohlédnout příběh, který dokladuje sílu a renomé tradiční značky HANÁK.

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: