Technologický rozvoj rodinné firmy JOINERSERVIS

Po pořízení nové výkonné velkoplošné pily HOMAG HPP 300 a formátovací pily MARTIN T60 se majitel firmy JOINERSERVIS pan Němec přestal potýkat s problémem v řezání, ale nastal problém v olepování, protože hlavní jejich činností je řezání a olepování na míru. Na starším stroji nabízel zákazníkům lepení lepidlem EVA, ale okolní konkurence se snažila přesvědčovat i jeho zákazníky na polyuretanové lepidlo.

Aby utvrdil ještě více svoji pozici na trhu a nabídl svým zákazníkům více než konkurence, tak se pan Němec rozhodl pořídit novou automatickou olepovačku hran. Po uvážlivém rozhodování vyhrál model HOMAG 1650 edition se servisní stanicí XES 200 pro čištění vany mimo stroj a uchování PU lepidla i s vanou ve vakuu.

Olepovačka je vybavena novým inovativním systémem nanášení lepidla pro 2 kg PU patrony s rychlou změnou barvy lepidla. Pro tuto změnu je stroj vybaven 2 ks výměnné tavné vložky pro PU patrony a rychlovýměnnými vanami QA 65 pro rychlý přechod z transparentního lepidla na bílé.

Dále je stroj vybaven dvouprofilovou technologií zaoblovacího agregátu kterým pan Němec dokáže dělat R1 a R2 nejen z plochy, ale i příčné krátké hrany to ocení i ti nejnáročnější zákazníci.  Po instalaci stroje ještě provedla firma DISTRIMO přesné hmotnostní měření nánosu lepidla a teplotní zkoušky na lepidle HENKEL bez jedovatých karcinogenních látek, se kterými byl pan Němec velice spokojen.

pan Němec velice spokojen