Výroba dřevostaveb na zelené louce? Proč ne!

Značka DOMYRIO navazuje na tradici řemeslníků z Rýmařova a okolí. Tradiční um při práci se dřevem přenáší do 21. století prostřednictvím moderních technologií. V DOMYRIO chtějí stavět domy, které budou zákazníkům sloužit desítky let – díky chytré architektuře nejenže splní jejich požadavky na příjemný život, ale budou zároveň ozdobou českých měst a vesnic. Proto se tu ladí opravdu každý detail.

Samotná firma DOMYRIO vznikla bez předchozích zkušeností se stavbou dřevostaveb. Při návrhu výroby se proto plně opírala o zkušenosti firmy EPIMEX a WEINMANN. Po konstruktivních diskuzích je výroba dimenzována na 80 domů/rok. V budoucnosti majitelé počítají s investicí do další linky pro výrobu stropních a střešních panelů, čím se celková kapacity navýší až na konečných a požadovaných 150 domů/rok.

HALA POSTAVENÁ PRO TECHNOLOGII

Nyní výrobu zajišťuje 12 pracovníků a to včetně dokončovacích prací a zásobování materiálem. Díky tomu, že byla výrobní hala navržená až po návrhu technologie a nebyli jsme omezeni žádnými stávajícími rozměry, je prostor pro jednotlivé pracoviště poměrně velkorysý, materiálový tok je jednoduchý a je i dost místa pro skladování a mezisklady materiálu.

SRDCEM VÝROBY JE WEINMANN

Výrobu tvoří obráběcí centrum BEAMTEQ B-560 pro opracování konstrukčních hranolů, hlavní výrobní linka se 4 stoly, jedním multifunkčním pracovním mostem WALLTEQ M-500 a mostem pro foukanou isolaci InsuFill. Součástí skladu panelů je třídící vozík, vyvážecí vozík, manipulátory pro osazování oken a pojízdný pochozí most pro nanášení fasádních vrstev. Druhá linka, s jejíž instalací se v budoucnu počítá, bude sloužit k výrobě stropních a střešních konstrukcí a bude tvořená 3 pracovními stoly a jedním multifunkčním pracovním mostem WALLTEQ M-500. Foukání izolace je zajištěno zařízením od firmy Isocell.