Homag

Země původu: Německo
Specializace: Stroje pro výrobu nábytku
Web: www.homag.com


HOMAG – světový lídr ve výrobě dřevoobráběcích strojů

Společnost HOMAG provozuje mezinárodní výrobní závody, stejně jako prodejní a servisní společnosti ve více než 100 zemích světa. S přibližně 6500 zaměstnanci a odhadovaným celosvětový podílem na trhu přes 30% je jasným lídrem trhu dřevoobráběcích strojů.


Společnost spojuje společná práce dvou zakladatelů – Gerharda Schulera a Eugena Hornbergera. Právě tito dva založili v roce 1960 společnost Hornberger Maschinenbaugesellschaft OHG, která v roce 1962 vypustila na trh první olepovačku.

V roce 1976 přišla úspěšná integrace firmy Friz a o pár let později následovaly další společnosti – 1986 firma Weeke, 1987 společnost Holzma, 1990 Ligmatech. Název Homag se poprvé objevil v roce 1987, kdy přišla změna názvu společnosti Homag Maschinenbau AG a definitivní transformace do dnešní podoby následovala v roce 1999, kdy fůzí několika dalších společností vznikla společnost Homag Group AG. V této době již Homag patřil k nejvýznamnějším společnostem trhu a v roce 2015 byl Homag převeden do portfolia nadnárodního koncernu Durr Group, kde je dodnes.

Skupina HOMAG nabízí svým zákazníkům řešení pro digitalizovanou výrobu založenou na kontinuitě digitálních dat od místa prodeje po celý výrobní proces v kombinaci s komplexním softwarovým balíčkem.

Během historie společnosti, která je delší než 50 let, firma vyvinula obrovské množství inovací a většinu z nich úspěšně zavedla na trh. Ve světě dřevoobrábění určuje směr vývoje celého odvětví.

Zákazníci společnosti HOMAG používají její stroje k výrobě nábytku pro domov i kanceláře, pro výrobu kuchyní, podlah, oken, dveří, schodišť a dokonce i pro výrobu dřevostaveb. Spektrum nabízených strojů je velice pestré – od individuálních konfigurací pro malé truhlárny až pro kompletní, propojené výrobní linky pro průmyslovou výrobu. Široká nabídka služeb vztahující se ke strojům HOMAG, společně s ovládacím softwarem činí portfolio této značky zcela unikátním.

Využijte novou servisní aplikaci Homag

Pomocí služby HOMAG ServiceApp můžete rychle a snadno kontaktovat servisní středisko HOMAG.

Stačí skenovat QR kód na vašem zařízení pomocí mobilního telefonu, vybrat službu kterou potřebujete a budete připojeni ke správnému kontaktnímu partnerovi společnosti HOMAG.

Ukázka použití Homag Service App v praxi - skenování QR kódu

Ke stažení pro váš mobilní operační systém: