Makor

Země původu: Itálie
Specializace: Stroje pro povrchovou úpravu
Web: www.makor.it


EPIMEX je výhradním dodavatelem strojů toskánské firmy MAKOR pro ČR. Příběh této značky, která je světovým lídrem ve výrobě strojů pro povrchovou úpravu sahá 50 let do minulosti a především hluboko do historických kořenů Toskánska, které bylo odjakživa klíčovým regionem dřevoobráběcího průmyslu Itálie.

Mario Ceccuzzi a Luigi Scaperrotta

Makor vznikl na základě přátelství dvou zakladatelů značky – Maria Ceccuzzi a Luigiho Scaperrotta. Partnerství trvající více než 50 let je založeno na respektu, zodpovědnosti, vášni v inovaci a výzkumu, ale také na společném přesvědčení, že je možné v Toskánsku vyrábět ty nejkvalitnější stroje, které budou technologicky určovat směr celého odvětví.

Firma působí na více než 50 trzích celého světa

Po vzniku v roce 1968 na sebe úspěch nenechal dlouho čekat. Během pár let se společnost vypracovala v lídra italského trhu a ihned zamířila na trhy mezinárodní. Velice brzy začali zákazníci z celého světa Makor vnímat jako důvěryhodného partnera. V roce 2002 se Makor přeměnil na Makor Group a se svojí novou akvizicí Tecnolegno ještě posílil svojí pozici na mezinárodním trhu.  

Vášen pro vývoj a inovaci žene Makor kupředu

Sídlo společnosti je ve městě Sinalunga nedaleko Sieny, ale společnost vždy měla a má velké globální cíle. První stroj se do zahraničí (konkrétně USA) dostal již v roce 1970, následovaly dodávky do Německa , ale třeba také do Skandinávie. V současné době má Makor provozy ve více než 50ti zemích světa a export tvoří okolo 90% objemu všech obchodů společnosti.