Martin

Země původu: Německo
Specializace: Stroje pro výrobu nábytku
Web: www.martin.info

Český katalog ke stažení: Pozitivní změna


98 let vývoje a inovace pro všechny profesionály v dřevozpracujícím průmyslu. Málokterá společnost se může pochlubit tím, že na trhu funguje tak dlouho. Otto Martin se narodil v roce 1902 a ve svých 20 letech položil základy jednomu z nejlepších výrobců dřevostrojů, značce MARTIN – synonymu pro funkčnost a kvalitu.

Po vzniku společnosti se Otto Martin paradoxně nevěnoval pouze dřevoobráběcím strojům. Ve 40. letech se v Německu stroje Martin používaly v zemědělství – Martin totiž vyráběl také traktory! S výrobou zemědělské techniky firma skončila až v roce 1950 a traktory Martin dnes patří mezi jedinečné sběratelské kousky.

V roce 1959 Martin vyrobil první formátovací pilu – legendární T75. Úspěch, který tato pila přinesla, jasně napověděl, kudy se ve výrobě vydat. Otto Martin se tak zaměřil na poměrně úzkou skupinu produktů a to mu vyneslo budoucí velký komerční úspěch. Velkým řešením a tahákem byl železobetonový rám. Důkaz o tom, že šlo o naprosto špičkovou ideu je fakt, že se rám používá dodnes. Dobré věci se nemění.

Otto Martin senior – zakladatel společnosti

Až do roku 1990 firma rozšířila své portfolio o bezpočet dalších menších produktů. Od srovnávací frézky, přes tloušťkovací a spodní frézky až po další velkoplošné pily. Největší tradice však zůstává u výroby formátovacích pil – právě tady nejvíce vyčnívá výjimečná konstrukce a design. Tradiční zelenou barvu střídá modernější barva „modrá aqua“ a do produktových řad vstupují digitální displeje. I přes vstup moderních technologií si MARTIN uchovává svůj tradiční design a představuje moderní pily T75 PreX, T65 a T60C.

Srovnávací frézka T50 z roku 1954

Designová výjimečnost strojů a vizuální koncepce MARTIN dosahuje svého vrcholu v roce 2017, kdy je oceněna cenou RED DOT AWARD.

Značka MARTIN již našla své místo také v ČR a díky příznivé ekonomické situaci si BMW mezi dřevoobráběcími stroji může dovolit stále více zákazníků. MARTIN se jim bohatě odvděčí výjimečnou kvalitou, nadčasovým designem a vysokou odolností. MARTIN, to je rozhodnutí trvající po generace.